Z České Kamenice, pivovaru Kotouč do Chřibské, Na Stodolec

Délka

16 km

Začátek

Česká Kamenice, pivovar Kotouč

Konec

Chřibská, Usedlost Na Stodolci

Pivní zážitky

Pivovar Kotouč v České Kamenici, Lednice Pivní stezky v České Kamenici, Usedlost Na Stodolci (pivní speciál Stodolecký lišák)

Popis trasy

Etapa z České Kamenice přes vyhlídku Jehla na jedno z nejkrásnějších míst v Lužických horách, na Zlatý vrch, a dále pak přes vrchol hory Studence s obnovenou rozhlednou může být okořeněna setkáním s neobvyklými obyvateli českých hor, s kamzíky. Ty zde nechal vysadit původní majitel panství, hrabě Kinský. Z pod Studence pak ubíhá cesta již poklidně až do Dolní Chřibské k Usedlosti Na Stodolci.

Trasa: Česká Kamenice, náměstí – modrá TZ – Jehla, vyhlídka – modrá TZ – Bratrské oltáře – modrá TZ – Líska – červená TZ – Zlatý vrch – červená TZ – Studenec, vrchol, rozhledna – červená TZ – Studený – zelená TZ – Dolní Chřibská, Usedlost Na Stodolci

Možností ubytování je v Chřibské celá řada, ale my doporučujeme Usedlost Na Stodolci. Jen rezervaci si udělejte dostatečně dopředu.

Zajímavosti

historické centrum města Česká Kamenice, vyhlídka Jehla, Bratrské oltáře, Zlatý vrch, Stříbrný vrch, Studenec – rozhledna, suťová pole, prales, Dolní Chřibská – akvadukt Hübelovy továrny, vodní mlýn na koření

Stáhnout trasu

Další trasy

20 km
155 km
16 km