Zážitky

Lužické hory a jejich genius loci je zážitek sám o sobě. Hluboké lesy, šumící bučiny, vonící louky, pastviny plné života, tajemná údolí a strmé kopce – to jsou atributy Lužických hor. Pivní stezka poskytne poutníkovi krom liduprázdných lesních chodníčků a luxusních výhledů i jiné zkušenosti. Pivní stezka Lužických hor je zážitek.  

Sklářské muzeum

Nám. Míru 105, Nový Bor
Ojedinělá  kolekce skla podávajícího pravdivý obraz o výrobě skla v oblasti Lužických hor na přelomu 19. století a v první polovině století dvacátého.

Centrum textilního tisku

U Vodního hradu 61/32, Česká Lípa
Interaktivní expozice sestávající se z pěti okruhů přibližuje hravou formou aktuální techniky potiskování textilu a nabízí možnost si tyto technologie přímo vyzkoušet.

Prohlídka pivovaru Falkenštejn

Křinické nám. 7, Krásná Lípa
Expozice zajímavé historie pivovarnictví v Krásné Lípě a přilehlém regionu Šluknovska, současná výroba piva, a to vše pod jednou střechou!

Na koloběžkách z Panské skály do České Lípy

Parkoviště Panská skála, Prácheň
Vyzkoušejte si jízdu bez sedla a pedálů a půjčte si na Panské skále koloběžku od Active Point. Můžete se se vydat na 19 km dlouhý sjezd do České Lípy po cyklostezce Varhany. K návratu na Panskou skálu můžete využít veřejnou autobusovou dopravu, nebo si objednáte odvoz mikrobusem.

Přes noc ve vagonu

Rumburská 1920, Varnsdorf
Ubytování ve stylových vlakových kupé přímo v areálu pivovaru Kocour. K dispozici jsou dva vagony s celkovou kapacitou 60-ti lůžek, k tomu veškeré hygienické zázemí v blízkosti vagonů a to vše za přijatelnou cenu.

Pačinek Glass – sklářská huť se zážitky

Kunratice u Cvikova 147
Sklárna láká k návštěvě a tvorbě výtvarníky z celého světa a je celoročně otevřena i veřejnosti. Nahlédneme pod ruce sklářských mistrů, ale areál nabízí nevšední zážitky, mj. Skleněnou zahradu a Křišťálový chrám.

7 dní v Křišťálovém údolí

Křišťálové údolí od Kamenického Šenova po Harrachov
S jedinou vstupenkou do Křišťálového údolí od Kamenického Šenova po Harrachov. Místa spojují stovky let sklářské a šperkařské tradice. Návštěvu některých menších rodinných firem je nutné objednat předem.

Muzejní železnice Šenovka

nádraží Česká Kamenice
Turistická linka T1 Kamenický motoráček je historický vlak, který jezdí po muzejní „sklářské lokálce“ tzv. Šenovce z České Kamenice do Kamenického Šenova a zpět

Prohlídka Stříbrného dolu

Jiřetín pod Jedlovou
Nejstarší písemná zmínka o dolování na tolštejnském panství pochází z roku 1474. Štola sv. Jana Evangelisty, pro svůj nejdochovalejší stav, byla v roce 1935 zpřístupněna pro veřejnost společně místním Spolkem pro cizinecký ruch a Horským svazem.

Prohlídka pivovaru Cvikov

Pivovarská 405, Cvikov
Jaký je proces výroby piva? Hlavní částí prohlídky je srdce pivovaru – měděná varna umístěná v místnosti s monumentálními industriálními okny, dále to jsou prostory původních valených sklepů, kde jsou ležácké tanky a spilka.

Na koloběžkách z Panské skály do České Kamenice

Parkoviště Panská skála, Prácheň
Vyzkoušejte si jízdu bez sedla a pedálů a půjčte si na Panské skále koloběžku od Active Point. Můžete se se vydat na 10 km dlouhý sjezd do České Kamenice po silničkách přes malebný Prysk. K návratu na Panskou skálu můžete využít historický vlák Sklářskou lokálku, nebo si objednáte odvoz mikrobusem.

Gastrozážitek ve sklářské huti

T.G.Masaryka 805, Nový Bor
Sklářská restaurace je přímo propojena se sklářskou hutí a díky skleněné stěně si tak můžete vychutnat nejen kvalitní kuchyni, která si zakládá na kvalitních surovinách, ale i um a řemeslnou zručnost českých sklářů, kteří právě pracují na jednom z mnoha zajímavých projektů.

sklárna Svojkov

Historické sklo – Sklárna Svojkov

Svojkov 47, 471 53 Svojkov
Sledujte mistry skláře při práci, kteří se specializují na repliky historického skla, V této sklárně vyrábí věrné repliky historického skla na podkladech získaných z archeologických výzkumů a ostatních historických pramenů.

Singltrek Česká Lípa

Česká Lípa
Jednosměrná singltreková stezka pod kopcem Špičák je určena rekreačním terénním cyklistům, dětem i dospělým. Trasa o délce 2,75 km s výškovým převýšením 30 metrů na délce 1,5 km je citlivě zasazená do přírody a zábavná od začátku do konce. Malí jezdci ocení zejména stoupání na terénní vlně.

Novotný Glass Museum

T.G.Masaryka 805, Nový Bor
Novotny Glass Museum nabízí návštěvníkům sbírku moderního skla – užitého i výtvarného umění. Jedinečným prvkem je pak možnost sledovat z ochozu práci sklářů v Novotny Glass Studiu. Museum si klade za cíl obohatit kulturní život prostřednictvím stálé expozice, krátkodobých výstav, přednáškové činnosti a provozem sklářské knihovny.
All articles loaded
No more articles to load