Zážitky

Lužické hory a jejich genius loci je zážitek sám o sobě. Hluboké lesy, šumící bučiny, vonící louky, pastviny plné života, tajemná údolí a strmé kopce – to jsou atributy Lužických hor. Pivní stezka poskytne poutníkovi krom liduprázdných lesních chodníčků a luxusních výhledů i jiné zkušenosti. Pivní stezka Lužických hor je zážitek.  

Rekondiční medicína pod Hvozdem

Krompach 224 – Ovčín
Farma Hvozd zajišťuje komplexní péči o Vaše zdraví a celkovou pohodu. Nabízí řadu programů, ve kterých je pohybová aktivita nedílnou součástí prevence a léčby nemocí. Pohybová terapie je zásadní pro zotavení se z mnoha akutních stavů, jako podpůrná léčba řady chronických chorob a nedílnou součástí prevence vzniku nemocí a úrazů.

Půjčovna kol a sportovního vybavení

Děčín
Půjčovna vybavení pro letní sporty – ferratové sety, kola, e-kola, koloběžky, dětské vozíky, kolečkové lyže, nordic walking hole, lodě, rafty, bouldermatky… vše na jednom místě

Na koloběžkách z Panské skály do České Lípy

Parkoviště Panská skála, Prácheň
Vyzkoušejte si jízdu bez sedla a pedálů a půjčte si na Panské skále koloběžku od Active Point. Můžete se se vydat na 19 km dlouhý sjezd do České Lípy po cyklostezce Varhany. K návratu na Panskou skálu můžete využít veřejnou autobusovou dopravu, nebo si objednáte odvoz mikrobusem.

Na koloběžkách z Panské skály do České Kamenice

Parkoviště Panská skála, Prácheň
Vyzkoušejte si jízdu bez sedla a pedálů a půjčte si na Panské skále koloběžku od Active Point. Můžete se se vydat na 10 km dlouhý sjezd do České Kamenice po silničkách přes malebný Prysk. K návratu na Panskou skálu můžete využít historický vlák Sklářskou lokálku, nebo si objednáte odvoz mikrobusem.

Na Labe v kanoi nebo raftu

Děčín
Objevte krásu pádlování na Labi v kombinaci s pohodovým návratem na kole po Labské cyklostezce. Ta se vlní podél řeky Labe bez stoupání a tak si výlet užijí i děti. Můžete si vybrat z několika tras mezi Ústím nad Labem, Děčínem až po německé Bad Schandau. Řeka je v celé délce klidná, bez jezů a je vhodná i pro začátečníky.

sklárna Svojkov

Historické sklo – Sklárna Svojkov

Svojkov 47, 471 53 Svojkov
Sledujte mistry skláře při práci, kteří se specializují na repliky historického skla, V této sklárně vyrábí věrné repliky historického skla na podkladech získaných z archeologických výzkumů a ostatních historických pramenů.

Prohlídka pivovaru Cvikov

Pivovarská 405, Cvikov
Jaký je proces výroby piva? Hlavní částí prohlídky je srdce pivovaru – měděná varna umístěná v místnosti s monumentálními industriálními okny, dále to jsou prostory původních valených sklepů, kde jsou ležácké tanky a spilka.

Prohlídka pivovaru Kotouč

Pivovarská 3, Česká Kamenice
Prohlídka pivovaru je možná po předchozí objednávce s degustací i bez degustace.

Prohlídka pivovaru Falkenštejn

Křinické nám. 7, Krásná Lípa
Expozice zajímavé historie pivovarnictví v Krásné Lípě a přilehlém regionu Šluknovska, současná výroba piva, a to vše pod jednou střechou!