Zážitky

Lužické hory a jejich genius loci je zážitek sám o sobě. Hluboké lesy, šumící bučiny, vonící louky, pastviny plné života, tajemná údolí a strmé kopce – to jsou atributy Lužických hor. Pivní stezka poskytne poutníkovi krom liduprázdných lesních chodníčků a luxusních výhledů i jiné zkušenosti. Pivní stezka Lužických hor je zážitek.  

Pražírna a kavárna Bohemian Coffee House

Tř. 9.května 41, Rumburk
Nechte se omámit silnou vůní právě pražené kávy a vychutnejte si některou z více jak 20 druhů od silného espressa, přes filtrovanou až po klasicého českého turka. Chuťové pohárky dostanou bohatý příděl dojmů i široké nabídky domácích slaných a sladých laskomin.

Beer Truck

Beer Truck 1930

Trávníček 14, Bílá
Mobilní výčep najdete zpravidla od května do konce října před Beranovým hostincem, nebo na různých akcích. Ale dojede i za vámi na firemní večírek či jinou akci dle vašich potřeb. Zažijte originální atmosféru toho nejvíc retro výčepu, jaký může být.Pivo z pod Ještěda, točené prosecco, gramofon na kliku a retrokoutek. Vrátíte se o 100 let zpět!

Prohlídka pivovaru BORN

Prohlídka pivovaru BORN

nám. Míru 100, Nový Bor
Exkurzi do pivovaru s výkladem o výrobním postupu, používané technologii, surovinách a zajímavostech při realizaci. Ochutnávky sladů a senzorického poznávání chmelů od Žatecka až po Nový Zéland. Ochutnávka až šesti druhů piv v ležáckém sklepě.

Glamping Tollendorf

Rozhled 20, JIřetín pod Jedlovou
Ubytování v  glampingových stanech pod hradem Tolštejn s dechberoucím výhledem na vrcholky Lužických hor a tisíci hvězdami nad hlavou.

Rekondiční medicína pod Hvozdem

Krompach 224 – Ovčín
Farma Hvozd zajišťuje komplexní péči o Vaše zdraví a celkovou pohodu. Nabízí řadu programů, ve kterých je pohybová aktivita nedílnou součástí prevence a léčby nemocí. Pohybová terapie je zásadní pro zotavení se z mnoha akutních stavů, jako podpůrná léčba řady chronických chorob a nedílnou součástí prevence vzniku nemocí a úrazů.

Půjčovna kol a sportovního vybavení

Děčín
Půjčovna vybavení pro letní sporty – ferratové sety, kola, e-kola, koloběžky, dětské vozíky, kolečkové lyže, nordic walking hole, lodě, rafty, bouldermatky… vše na jednom místě

Na koloběžkách z Panské skály do České Lípy

Parkoviště Panská skála, Prácheň
Vyzkoušejte si jízdu bez sedla a pedálů a půjčte si na Panské skále koloběžku od Active Point. Můžete se se vydat na 19 km dlouhý sjezd do České Lípy po cyklostezce Varhany. K návratu na Panskou skálu můžete využít veřejnou autobusovou dopravu, nebo si objednáte odvoz mikrobusem.

Na koloběžkách z Panské skály do České Kamenice

Parkoviště Panská skála, Prácheň
Vyzkoušejte si jízdu bez sedla a pedálů a půjčte si na Panské skále koloběžku od Active Point. Můžete se se vydat na 10 km dlouhý sjezd do České Kamenice po silničkách přes malebný Prysk. K návratu na Panskou skálu můžete využít historický vlák Sklářskou lokálku, nebo si objednáte odvoz mikrobusem.

Na Labe v kanoi nebo raftu

Děčín
Objevte krásu pádlování na Labi v kombinaci s pohodovým návratem na kole po Labské cyklostezce. Ta se vlní podél řeky Labe bez stoupání a tak si výlet užijí i děti. Můžete si vybrat z několika tras mezi Ústím nad Labem, Děčínem až po německé Bad Schandau. Řeka je v celé délce klidná, bez jezů a je vhodná i pro začátečníky.