Zážitky

Lužické hory a jejich genius loci je zážitek sám o sobě. Hluboké lesy, šumící bučiny, vonící louky, pastviny plné života, tajemná údolí a strmé kopce – to jsou atributy Lužických hor. Pivní stezka poskytne poutníkovi krom liduprázdných lesních chodníčků a luxusních výhledů i jiné zkušenosti. Pivní stezka Lužických hor je zážitek.  

sklárna Svojkov

Historické sklo – Sklárna Svojkov

Svojkov 47, 471 53 Svojkov
Sledujte mistry skláře při práci, kteří se specializují na repliky historického skla, V této sklárně vyrábí věrné repliky historického skla na podkladech získaných z archeologických výzkumů a ostatních historických pramenů.

Sklářské muzeum

Nám. Míru 105, Nový Bor
Ojedinělá  kolekce skla podávajícího pravdivý obraz o výrobě skla v oblasti Lužických hor na přelomu 19. století a v první polovině století dvacátého.

Enduro a flow trails Bikepark Polevsko

Sjezdovka & Bikepark, Polevsko
6 propojených trailů různé obtížnosti o délce 4 km na svazích lyžařského areálu v Polevsku.

Prohlídka pivovaru Kotouč

Pivovarská 3, Česká Kamenice
Prohlídka pivovaru je možná po předchozí objednávce s degustací i bez degustace.

Singltrek Česká Lípa

Česká Lípa
Jednosměrná singltreková stezka pod kopcem Špičák je určena rekreačním terénním cyklistům, dětem i dospělým. Trasa o délce 2,75 km s výškovým převýšením 30 metrů na délce 1,5 km je citlivě zasazená do přírody a zábavná od začátku do konce. Malí jezdci ocení zejména stoupání na terénní vlně.

Pačinek Glass – sklářská huť se zážitky

Kunratice u Cvikova 147
Sklárna láká k návštěvě a tvorbě výtvarníky z celého světa a je celoročně otevřena i veřejnosti. Nahlédneme pod ruce sklářských mistrů, ale areál nabízí nevšední zážitky, mj. Skleněnou zahradu a Křišťálový chrám.

Na Labe v kanoi nebo raftu

Děčín
Objevte krásu pádlování na Labi v kombinaci s pohodovým návratem na kole po Labské cyklostezce. Ta se vlní podél řeky Labe bez stoupání a tak si výlet užijí i děti. Můžete si vybrat z několika tras mezi Ústím nad Labem, Děčínem až po německé Bad Schandau. Řeka je v celé délce klidná, bez jezů a je vhodná i pro začátečníky.

Centrum textilního tisku

U Vodního hradu 61/32, Česká Lípa
Interaktivní expozice sestávající se z pěti okruhů přibližuje hravou formou aktuální techniky potiskování textilu a nabízí možnost si tyto technologie přímo vyzkoušet.

Novotný Glass Museum

T.G.Masaryka 805, Nový Bor
Novotny Glass Museum nabízí návštěvníkům sbírku moderního skla – užitého i výtvarného umění. Jedinečným prvkem je pak možnost sledovat z ochozu práci sklářů v Novotny Glass Studiu. Museum si klade za cíl obohatit kulturní život prostřednictvím stálé expozice, krátkodobých výstav, přednáškové činnosti a provozem sklářské knihovny.