Zážitky

Lužické hory a jejich genius loci je zážitek sám o sobě. Hluboké lesy, šumící bučiny, vonící louky, pastviny plné života, tajemná údolí a strmé kopce – to jsou atributy Lužických hor. Pivní stezka poskytne poutníkovi krom liduprázdných lesních chodníčků a luxusních výhledů i jiné zkušenosti. Pivní stezka Lužických hor je zážitek.  

Prohlídka pivovaru

Prohlídka pivovaru Kotouč

Pivovarská 3, Česká Kamenice
Prohlídka pivovaru je možná po předchozí objednávce s degustací i bez degustace.
Umění a řemeslo

Sklářské muzeum

Nám. Míru 105, Nový Bor
Ojedinělá  kolekce skla podávajícího pravdivý obraz o výrobě skla v oblasti Lužických hor na přelomu 19. století a v první polovině století dvacátého.
Prohlídka pivovaru

Prohlídka pivovaru Falkenštejn

Křinické nám. 7, Krásná Lípa
Expozice zajímavé historie pivovarnictví v Krásné Lípě a přilehlém regionu Šluknovska, současná výroba piva, a to vše pod jednou střechou!
Sport a adrenalin

Enduro a flow trails Bikepark Polevsko

Sjezdovka & Bikepark, Polevsko
6 propojených trailů různé obtížnosti o délce 4 km na svazích lyžařského areálu v Polevsku.
Tajemná místa

Přes noc ve vagonu

Rumburská 1920, Varnsdorf
Ubytování ve stylových vlakových kupé přímo v areálu pivovaru Kocour. K dispozici jsou dva vagony s celkovou kapacitou 60-ti lůžek, k tomu veškeré hygienické zázemí v blízkosti vagonů a to vše za přijatelnou cenu.
Sport a adrenalin

Koloběžky od Varhan do České Lípy

nám. T.G.Masaryka 2, Česká Lípa
Vyzkoušejte si jízdu bez sedla a pedálů a půjčte si v Regionálním turistickém informačním centru v České Lípě koloběžku české značky Yedoo. Můžete se projet jen tak po městě nebo se vydat až na Panskou skálu.
Tajemná místa

Muzejní železnice Šenovka

nádraží Česká Kamenice
Turistická linka T1 Kamenický motoráček je historický vlak, který jezdí po muzejní „sklářské lokálce“ tzv. Šenovce z České Kamenice do Kamenického Šenova a zpět
Tajemná místa

Prohlídka Stříbrného dolu

Jiřetín pod Jedlovou
Nejstarší písemná zmínka o dolování na tolštejnském panství pochází z roku 1474. Štola sv. Jana Evangelisty, pro svůj nejdochovalejší stav, byla v roce 1935 zpřístupněna pro veřejnost společně místním Spolkem pro cizinecký ruch a Horským svazem.
Umění a řemeslo

Centrum textilního tisku

U Vodního hradu 61/32, Česká Lípa
Interaktivní expozice sestávající se z pěti okruhů přibližuje hravou formou aktuální techniky potiskování textilu a nabízí možnost si tyto technologie přímo vyzkoušet.
Sport a adrenalin

Výstup na Klíč

Svor
Kdo nebyl na Klíči, nebyl v Lužických horách; po červené turistické značce za nejkrásnějšími rozhledy.
Umění a řemeslo

Historické sklo – Sklárna Svojkov

Svojkov 47, 471 53 Svojkov
Sledujte mistry skláře při práci, kteří se spocializují na repliky historického skla, V této sklárně vyrábí věrné repliky historického skla na podkladech získaných z archeologických výzkumů a ostatních historických pramenů.
Sport a adrenalin

Singltrek Česká Lípa

Česká Lípa
Jednosměrná singltreková stezka pod kopcem Špičák je určena rekreačním terénním cyklistům, dětem i dospělým. Trasa o délce 2,75 km s výškovým převýšením 30 metrů na délce 1,5 km je citlivě zasazená do přírody a zábavná od začátku do konce. Malí jezdci ocení zejména stoupání na terénní vlně.