Pivní stezka lužických hor

O pivní stezce

Lužické hory, malebné pohoří na severu Čech, jsou Mekkou pivovarníků a milovníků piva. Na pár kilometrech sousedí větší, menší i úplně malinkaté pivovary. Pivní stezka propojuje minipivovary, pivovary a podniky, kde se podává pivo z místní produkce. Nabízí kromě toho i zážitky, které putovaní od jednoho pivovaru ke druhému osvěží minimálně ve stejné míře jako pořádně vychlazený ležák. Pivní stezka Lužických hor se dá projít za pár dní, projet na kole za víkend. Pivní stezka Lužických hor se dá prožít jako nejlepší dovolená s partou či partnerkou. Pivní stezka je zážitek. Cit, řemeslná zručnost, zkušenost a píle jsou základními esencemi umění uvařit to nejlepší pivo. Pivo, které chutná, pivo z  Lužických hor.

Rozmanité regionální Pivovary

Od tradice vaření piva po domácku, přes budování pivovarů městských či knížecích pomalu v každém městečku až po neutěšenou dobu poválečnou a centralizační, kdy se pivovary zhusta zavíraly, až po dobu veselejší a nadějnější, kdy se opět v řadě míst pivo začalo opět vařit a pivovar doslova povstal z popela jako ten bájný Fénix.

 

Vyberte si z nespočtu pivních tras

13 km
12 km
16 km

Nadcházející akce spojené s pivem

28.5.2021
Hudební program, prohlídka Křišťálového chrámu, skleněné zahrady, občerstvení ve Sklářské kantýně s točeným cvikovským pivem. Tradičně s 8° Sklářem a dalšími pivy.

Více informací

17.10.2020
Projděme se Kunratickým Švýcarskem, místem plným bizarních skalních útvarů, skalních reliéfů a dokonce sklaní kaple, navštivme proslulou sklářskou huť Pačinek, projděme se skleněnou zahradou a nakonec si užijme prohlídku a degustaci v pivovaru Cvikov.

Více informací

Nabídka kvalitního ubytování

Po dni plném zážitků je třeba načerpat síly. Doporučujeme tyto ubytovací kapacity.

Partneři projektu