Pivní stezka lužických hor

O pivní stezce

Lužické hory, malebné pohoří na severu Čech, jsou Mekkou pivovarníků a milovníků piva. Na pár kilometrech sousedí větší, menší i úplně malinkaté pivovary. Pivní stezka propojuje minipivovary, pivovary a podniky, kde se podává pivo z místní produkce. Nabízí kromě toho i zážitky, které putovaní od jednoho pivovaru ke druhému osvěží minimálně ve stejné míře jako pořádně vychlazený ležák.

Pivní stezka Lužických hor se dá projít za pár dní, projet na kole za víkend. Pivní stezka Lužických hor se dá prožít jako nejlepší dovolená s partou či partnerkou. Pivní stezka je zážitek. Cit, řemeslná zručnost, zkušenost a píle jsou základními esencemi umění uvařit to nejlepší pivo. Pivo, které chutná, pivo z  Lužických hor.

Rozmanité regionální Pivovary

Od tradice vaření piva po domácku, přes budování pivovarů městských či knížecích pomalu v každém městečku až po neutěšenou dobu poválečnou a centralizační, kdy se pivovary zhusta zavíraly, až po dobu veselejší a nadějnější, kdy se opět v řadě míst pivo začalo opět vařit a pivovar doslova povstal z popela jako ten bájný Fénix.

 

Nadcházející akce spojené s pivem

Kocouří kouř

1.8.2020
Náš Kocouří Kouř který se pravidelně koná v dubnu jsme se s ohledem na okolnosti rozhodli uspořádat 1.8.2020. Akce se ponese v tom samém duchu jako klasický Kocouří kouř. Nebude chybět ochutnávka piv z různých minipivovarů a něco dobrého na zub od místních řezníků.

Krásnolipská nádhera

1.8.2020
Tradiční hudebně-pivovarský festiválek k výročí otevření pivovaru. Naražení svátečního piva, punk, rock, slam poetry, káva, gril, otevření kostelní věže…Již 7 let se paří s pivovar Falkenštejn. 1.8. sraz na náměstí před pivovarem.

1.narozeniny Českolipské pivotéky

11.7.2020
Oslava 1. výročí Českolipské pivotéky, která se bude konat 11. července 2020 ve Stružnici na fotbalovém hřišti🍺 Začínáme ve 14:00 hodin naražením sudů z 8 pivovarů, a to z pivovaru Born, Kotouč, Skalický Budulínek, Albrecht, Zichovec, Volt, Clock a Matuška……

Nabídka kvalitního ubytování

Po dni plném zážitků je třeba načerpat síly. Doporučujeme tyto ubytovací kapacity.

Partneři projektu